Visi skirtingi – visi lygūs – inovatyvi žmogaus teisių ugdymo programa

„Visi skirtingi – visi lygūs“ – tai žmogaus teisių ugdymo programa siekianti daryti poveikį visuomenėje vykstantiems procesams, kurti draugišką aplinką, skatinanti kiekvieną visuomenės narį tapti socialiai atsakingu.

Šiuo metu „Visi skirtingi – visi lygūs“ programa įgyvendina „Gyvosios bibliotekos“ projektą, aktyviai veikia jaunimo neformalaus švietimo srityje (dirba tiek su aktyviu jaunimu, tieks su specialistais, dirbančiais su jaunimu), organizuoja organizacijų, prisidedančių prie pabėgėlių integracijos Lietuvoje, tinklo kūrimą.

Komanda

Inga Rancova
Inga RancovaVisi skirtingi - visi lygūs programos vadovė
Žydrūnė Ilgarūbytė
Žydrūnė IlgarūbytėVisi skirtingi - visi lygūs psichologė-asistentė
Mostafa Alhassan
Mostafa AlhassanVisi skirtingi - visi lygūs integracijos specialistas
Inga Antanavičiūtė
Inga AntanavičiūtėVisi skirtingi - visi lygūs socialinė darbuotoja
Eglė Česnauskytė-Irshaid
Eglė Česnauskytė-IrshaidVisi skirtingi - visi lygūs socialinė darbuotoja
Žydrė Matijošiūtė
Žydrė MatijošiūtėVisi skirtingi - visi lygūs socialinė darbuotoja
Mohammed Alamiry
Mohammed AlamiryVisi skirtingi - visi lygūs komunikacijos specialistas

Pagrindinės veiklos

„Gyvoji biblioteka“ –žmogaus teisių ir tolerancijos skatinimo neformalaus ugdymo renginiai, skirti įvairioms grupėms edukuoti. Renginio metu vyksta abipusė sąveika, kuomet socialiai pažeidžiamų grupių atstovai dalinasi asmeninėmis patirtimis ir tokiu būdu daro poveikį visuomenėje vyraujančiam diskriminavimui dėl priklausymo socialinėms grupėms, iš kitos pusės žmonės, nepriskiriantys savęs socialiai pažeidžiamoms grupėms, gali susitikti ir pabendrauti su socialinę atskirtį patiriančiais žmonėmis – tokiu būdu mažindami savo vidines baimes ir plėsdami savo pažinimą.

Bendraamžių švietimo programa „Pozityvas“ – tai neformali žmogaus teisių ugdymo programa, skirta aktyvius paauglius ir jaunus žmones supažindinti su žmogaus teisių temomis, paskatinti juos dažniau bendrauti su bendraamžiais žmogaus teisių atstovavimo temomis, mažinti žmonių socialiai pažeidžiamų grupių diskriminavimą ir didinti toleranciją „kitokiems“ visuomenės nariams. „Pozityvo“ metodika gali būti taikoma mokyklose, bendruomenėse, nevyriausybinėse jaunimo organizacijose ir panašiai.

Bendradarbiaujančių organizacijų, dirbančių pabėgėlių integracijos srityje, tinklas – skirtas apjungti organizacijas teikiančias pabėgėlių integracijos paslaugas Lietuvoje, siekiant skatinti bendradarbiavimą ir bendrus projektus.

Paslaugos

  • Gyvoji biblioteka – tiems, kam lygios galimybės ne tik įstatymo raidė. Tai inovatyvus būdas mokytis atviro bendravimo, skatinantis socialinių grupių pažinimą. Šio metodo esmė yra ta, kad žmogus iš socialiai pažeidžiamos grupės tampa “gyvąja knyga”, o individualiame pokalbyje dalyvaujantis žmogus tampa “skaitytoju”. Šis metodas skatina individualų požiūrį į kiekvieną žmogų, griauna nežinojimo sukeltas baimes, skatina norą pažinti ir veikti kartu. Rekomenduojamas renginio formatas: 20-30 dalyvių grupė, 4-6 “gyvosios knygos”, 2-3 val. trukmės renginys.

  • Žmogaus teisių ugdymo mokymai, taikant savirefleksiją ir naudojant neformalius ugdymo metodus. Tai mokymai skatinantys suprasti žmogaus teisių pagrindus, įsivertinti savo stereotipus ir lavinti bendravimo įgūdžius su skirtingomis socialinėmis grupėmis.

  • Tarpininkavimas įdarbinimo procese: darbuotojo paieška, darbo vietos paieška, konsultavimas dėl lygių galimybių įgyvendinimo komandoje.

Pagrindiniai partneriai

Sužinok daugiau apie programą

Daugiau apie Žmogaus teisių ugdymą