Socialinis taksi

Socialinis taksi – laisvė judėti

„Socialinis taksi“ teikia pavėžėjimo paslaugas negalią turintiems asmenims – galimybę nevaržomai judėti ir gyventi aktyvų socialinį gyvenimą keliaujant į įvairias ekonominio ir socialinio užimtumo vietas.

Programa nėra vien negalią turinčių žmonių kelionių organizavimas, galime ir darome daugiau: pagalba išeinant iš namų, daiktų nunešimas, įsodinimas, palyda ir viskas, kas užtikrina asmens, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę.

Didelis dėmesys skiriamas paslaugos kokybei, automobilio vairuotojai-asistentai apmokyti būtinosios pagalbos, bendravimo įgūdžių.

Komanda

Liutauras Vičkačka
Liutauras VičkačkaSocialinio taksi vadovas
Kristina Popovaitė
Kristina PopovaitėSocialinio taksi administracijos vadovė
Gabija Kučinskaitė
Gabija KučinskaitėSocialinio taksi paslaugų plėtros ir kokybės vadovė
Tautvydas Neniškis
Tautvydas NeniškisSocialinio taksi skambučių operatorius
Edgaras Kurila
Edgaras KurilaSocialinio taksi miestų koordinatorius
Žana Šilkova
Žana ŠilkovaSocialinis taksi skambučių operatorė
Elizaveta Marcinkevičienė
Elizaveta MarcinkevičienėSocialinis taksi skambučių operatorė

Pagrindinės veiklos

2012 m. pradėjęs veiklą Vilniaus mieste, šiandien „Socialinis taksi“ bendradarbiauja ir pavėžėjimo paslaugas neįgaliesiems teikia 8 savivaldybėse (Vilniaus miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto, Utenos, Ukmergės ir Zarasų rajonų) ir Visagino mieste. Programa kasmet plečia veiklą Lietuvos miestuose, taip įgalindama neįgaliuosius gyventi aktyvesnį ekonominį ir socialinį gyvenimą.

„Socialinis taksi“ aktyviai įgyvendina kelis iš Europos Sąjungos socialinio fondų lėšų finansuojamus projektus. 2020 metų pradžioje programa, šalia nuolatinių pavežėjimo paslaugų, vykdys projektą „Socialinio taksi“ naudotojų įtraukimas į aktyvų ekonominį gyvenimą“ ir teiks konsultavimo bei pagalbos, įsitvirtinant darbo rinkoje, paslaugas žmonėms su negalia. Planuojama asmeninių asistentų ir atnaujintos elektroninės sistemos dėka įtraukti daugiau kaip 30 negalią turinčių darbingo amžiaus bedarbių asmenų į ekonominę, socialinę ar savanorišką veiklą.

Zarasų rajone „Socialinis taksi“ kartu su partnerių organizacija „Sprendimų centras“ įgyvendina projektą – „Reikalingi žmonės“. Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį, pasitelkiant savanorius, teikiant sociokultūrines paslaugas tikslinės grupės atstovams. Tikslui pasiekti apmokyti savanoriai, kurie padeda socialinę atskirtį bei judėjimo negalią turintiems asmenims dalyvauti sociokultūrinėse veiklose. „Socialinio taksi“ programa teikia pavėžėjimo paslaugas projekto tikslinei grupei, taip padėdama integruotis į visuomenę, dalyvauti viešose sociokultūrinėse veiklose. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos socialinio fondų lėšų.

2020 metų pavasarį ketinama pradėti įgyvendinti dar vieną Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų projektą – „Socialinio taksi“ klientų įgalinimas dalyvauti ekonominiame gyvenime, teikiant jiems individualias transporto paslaugas. Projektas spręs tikslinėje teritorijoje, Vilniaus miesto Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijose, gyvenančių asmenų su negalia mobilumo problemas.

Įgyvendiname projektą „Nacionalinio socialinės integracijos instituto paslaugų užsakymo sistemos tobulinimas“. ES priemonė: NR. 13.1.1-LVPA-K-860 „E. KOMERCIJOS MODELIS COVID-19“. Trukmė: 12 mėn. (2022.02.09–2023.02.09). Projekto biudžetas: 45 592,8 Eur.

Projekto tikslas: padidinti pajamas, gaunamas iš parduodamų paslaugų, atnaujinant Senjoro paslaugų užsakymo sistemą ir sukuriant Socialinio taksi mobiliąją aplikaciją.

Projekto rezultatai: Elektroninės „Senjoro“ paslaugų užsakymo sistemos sukūrimas ir „Socialinis taksi“ mobilioji aplikacija. Šios priemonės prisidės prie patogesnio paslaugų užsakymo internetu: „Socialinis taksi“ mobilioji aplikacija klientams leis užsisakyti paslaugas, už jas atsiskaityti ir stebėti užsakymo vykdymą (kelionės informaciją bei automobilio buvimo vietą realiu laiku) naudojant išmanųjį įrenginį. Atnaujinus „Senjoro“ paslaugų užsakymo sistemą, paslaugos užsakymas taip pat bus vykdomas skaitmeninėje erdvėje. Potencialūs klientai, įvedę reikiamus duomenis, galės iškart užsisakyti paslaugą pagal pageidaujamą poreikį, o ją gavę atsiskaityti už paslaugą savo paskyroje „Senjoro“ sistemoje. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Finansuojama kaip Europos sąjungos atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.

Vykdome projektą „Socialinio taksi“ naudotojų įtraukimas į aktyvų ekonominį gyvenimą. Priemonė: „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ Numeris: 08.6.1-ESFA-T-927-01-0162. Projekto trukmė: 2020-01-29 – 2022-08-12. Skirtas finansavimas: 26 548,58 eur. Projekto tikslas: Negalią turinčių ir bedarbiais esančių neaktyvių asmenų konsultavimas įdarbinimo klausimai, savanoriškos veiklos skatinimas ir įtraukimas aktyvų visuomeninį gyvenimą.

Planuojami rezultatai:

 • IT sistemos modernizavimas;
 • 26 projekto dalyviai pradėję savanoriauti partnerių organizacijos ar kitose nevyriausybinėse organizacijose;
 • 20 asmenų, kurie 6 mėn. po projekto uždarymo bus įsidarbinę.
 • Viso: 46 projekto dalyviai.

Projekto tikslinė grupė: darbingo amžiaus, tačiau darbo neturintys, asmenys su negalia, gyvenantys Šiaurinėje ir Pietinėje Vilniaus teritorijoje, Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijos.

Vykdome projektą „Socialinio taksi“ klientų įgalinimas dalyvauti ekonominiame gyvenime, teikiant jiems individualias transporto paslaugas, priemonė: „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ Projekto numeris: 08.6.1-ESFA-T-927-01-0290, trukmė: 2020-07-09 – 2022-07-01, skirtas finansavimas: 16 600,00 eur.

Projekto tikslas: spręsti tikslinės grupės mobilumo problemas, žmonėms su negalia vykstant į/iš ekonominio užimtumo vietas, teikiant pavežėjimo techniškai pritaikytu automobilio ir asmeninio asistento paslaugas. Tikslinė grupė: 50 darbingo amžiaus asmenys su negalia, gyvenantys Šiaurinėje ir Pietinėje Vilniaus teritorijoje, Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijos.

Projekto rezultatai:

 • Automobilio techninis pritaikymas žmonių su negalia indivualiam pavežėjimui ir pasamdytas asmeninis asistentas; 5000 kelionių iš/į darbo vietas, taip prisidedant prie tikslinės grupės asmens mobilumo problemų sprendimo.
 • Sukurta ir įgyvendinta smūginė reklaminė kampanija Vilniaus centre; Jos dalimi bus trumpametražių filmukų serija neįgaliųjų integracijos į darbo rinką skatinimui, stereotipų mažinimui, projekto ir “Socialinio taksi” viešinimui”. Filmukus planuojama rodyti socialinės medijos tinkluose ir žiniasklaidos priemonėse.

Vykdome projektą „Galimybių bendruomenė“, priemonė: „Alternatyvių investicijų detektorius (AID)“. Projekto trukmė:2021-07-29 – 2022-05-31, gautas finansavimas: 33 750,00 EUR.

Projekto laukiami rezultatai: 13 negalią turinčių žmonių, kurie po dalyvavimo projekte įsidarbino arba grįžo į švietimo įstaigą, sukurta informacinė sistema talpinanti visą su įdarbinimu susijusią informaciją, aktualią ir neįgaliesiems, ir darbdaviams; 2 darbo paieškos portalai, įsidiegę naują neįgaliesiems pritaikytų darbo vietų žymėjimo sistemą.

Paslaugos

 • „Socialinio taksi“ programa teikia vienkartines ir periodines pavėžėjimo paslaugas asmenims su negalia. Asmeniniai asistentai-vairuotojai, esant poreikiui, teikia visokeriopą pagalbą kelionės metu – pasitinka, nukelia laiptais, kai žmogus yra vežimėlyje (neturint lifto, naudojami laiptų kopikliai), paneša daiktus, gelbsti įlipant į automobilį, palydi iki kelionės tikslo. Paslauga teikiama visą parą.

 • Programa skatina pilietiškumą, asmenų su negalia integraciją į visuomenę, todėl į balsavimo apylinkę vežama ir palydima nemokamai. Kartu su partnerių organizacijomis vykdomi įvairius visuomeniniai renginiai, į kuriuos taip pat vežama ir asistuojama nemokamai.

 • „Socialinis taksi“ bendradarbiauja su dializes atliekančiomis klinikomis – periodiški suteikia pavėžėjimo paslaugas inkstų nepakankamumą turintiems asmenims.

 • Programos administracija organizuoja ir veda žmonių su negalia aptarnavimo mokymus prekybos, gydymo įstaigų atstovams.

  „Socialinis taksi“ gali išnuomoti neįgaliojo vežimėlį, laiptų kopiklį, varytuvą. Informaciją apie paslaugas rasite čia.

Pagrindiniai partneriai

Sužinok daugiau apie programą

Daugiau apie Socialinį taksi