Senjoro – lankomosios priežiūros paslaugos namuose

Senjoro, tai lankomoji priežiūra namuose, kai ypatingas dėmesys skiriamas poreikiams ir savirealizacijai. Senjoro kvalifikuoti specialistai, socialinių darbuotojų padėjėjai teikia socialines paslaugas – lankomąją priežiūrą namuose pagyvenusio amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir tiems, kuriems reikia mūsų pagalbos bei draugijos. Lankomoji priežiūra namuose gali būti puiki alternatyva senelių namams ir pagerinti senjorų bei tų, kuriems šios paslaugos reikalingos, gyvenimus.

Komanda

Rugilė Bitautaitė
Rugilė BitautaitėSenjoro programos vadovė
Modestas Bastys
Modestas BastysSenjoro programos paslaugų plėtros vadovas
Renata Dobilienė
Renata DobilienėSenjoro programos administratorė
Ligija Danielienė
Ligija DanielienėSenjoro programos socialinių paslaugų konsultantė
Asta Stanevičiūtė-Eitmonienė
Asta Stanevičiūtė-EitmonienėSenjoro programos Klaipėdos padalinio vadovė
Aura Vaivadienė
Aura VaivadienėSenjoro programos Marijampolėje koordinatorė
Santa Novickė
Santa NovickėSenjoro programos Panevėžio padalinio vadovė

Pagrindinės veiklos

Be socialinių paslaugų teikimo, Senjoro programa turi išsikėlusi socialinę misiją – skatinti pagyvenusių asmenų užimtumą, taip siekiant prisidėti prie skurdo mažinimo. Viena iš veiklų – elektroninė parduotuvė, kurioje galima įsigyti senjorų rankų darbo gaminius, visi pinigėliai atitenka patiems senjorams. Taip pat prekiaujame dovanomis, skirtomis senjorams. Už šias prekes gautas pelnas keliauja asmenims, kurie dėl savo finansinės padėties negali įsigyti taip jiems reikalingų paslaugų. Be to, ateityje planuojame plėsti parduotuvę, kuri veiks dalinimo ekonomikos principu –  visi, kuriems nebereikalinga tam tikra, negalią turintiems, ar senjorams pritaikyta įranga bus išnuomoja asmenims, kuriems jos labai reikia.

Senjoro taip pat siekia skatinti asmenis užimtumo neformaliu keliu. Kasmet organizuojame Senjorų pikniką, kurio metu tapome, dalyvaujame teatro užsiėmimuose, šnekamės, ragaujam savo gamybos gaminius. Taip pat rengiame jogos užsiėmimus, kino ir stalo žaidimų vakarus, pasisėdėjimus mūsų partnerių Le BonJour restoranėlyje, prie arbatos ar kavos puodelio. Taip pat rengiame įvairius kultūrinius renginius, pvz., prancūzų.

Projektas ,,Žmogus-žmogui“, bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fond. Projektas vyksta Utenos, Ignalinos, Molėtų, Zarasų ir Anykščių rajone. Tikslinė grupė – vyresnio amžiaus asmenys, kuriems virš penkiasdešimt penkių, tačiau nesulaukę dar pensijinio amžiaus. Projektu siekiama suteikti tikslinei grupei bendrųjų gebėjimų tokių kaip: kompiuterinis raštingumas, finansinis raštingumas, socialiniai ir kultūriniai gebėjimai. Taip pat projekto dalyviai supažindinami su savanoryste ir galimais iššūkiais ir problemų sprendimu, taip pat turi galimybę pabendrauti su psichologais ir socialiniais darbuotojais, taip siekiat kuo geresnės projekto dalyvių jausenos ir didesnės motyvacijos. Projekto dalyviai savanoriauja, taip pritaiko savo įgytas žinias praktikoje, teikiant bendruomenines paslaugas.

Projektas ,,Bendruomeninių socialinių paslaugų sistema Zarasuose”. Projekto tikslas – mažinti Zarasų miesto socialinę atskirtį, teikiant bendruomenines paslaugas, kurios gerintų vietos gyventojų gyvenimo kokybę ir skatintų savanorišką darbą. Projekto metu suteikiame galimybę asmenims, gyvenantiems Zarasų mieste, kuriems reikalingos paslaugos (pagalba į namus), jas gauti nemokamai. O asmenys, kurie nori įgyti papildomų žinių, kaip dirbti su asmenims, turinčiais negalią ir/ar senyvo amžiaus asmenimis, turi galimybę dalyvauti specialiuose mokymuose ir įgytas žinias pritaikyti praktikoje savanoriaudami.

Senjoro programa yra atvira ir siekia, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę gauti paslaugas. Todėl nuolat skatiname savanorystę, kurios metu asmenys, kuriems reikalinga pagalba, gali gauti nemokamas paslaugas. Kiekvienais metais pas mus stažuojasi studentai, pagal ,,Talentai Lietuvai“ programą, kurie padeda mums ofise ir organizuojant renginius. Taip pat turime pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Prancūzijos mokykla, kuri siunčia mums studentus iš Prancūzijos kelių savaičių stažuotėms. Bei žinoma skatiname visus prisijungti ir savanoriauti – suteikti pagalbą tiems, kuriems labiausiai reikia (tvarkantis, gaminant maistą, apiperkant, išvalant langus).

Paslaugos

  • Tvarkome senjorų namus, ruošiame maistą, rūpinamės pagyvenusių žmonių socializacija, palydime į gydymo įstaigas ir pas specialistus, kurie teikia masažo paslaugas ir teikiame kitas reikalingas paslaugas. Priežiūra namuose – puiki galimybė tiems, kurie dėl sveikatos būklės, ar kitų priežasčių negali pasirūpinti savimi, tačiau nori gyventi mylimoje ir pažįstamoje aplinkoje. Be to, Senjoro socialinių darbuotojų padėjėjai užtikrina, kad artimieji gautų visa informaciją apie senjoro, negalią turinčio, ar asmens, kuriam reikalingos paslaugos būklę (fizinę, emocinę).

  • Senjoro programoje dirba kvalifikuoti specialistai, kurie turi kompetencijų vesti užsiėmimus, taikant neformalaus ugdymo metodiką (įvairūs žaidimai, skatinantys motyvaciją, gerinantys nuotaiką), dažniausiai užsiėmimai skirti vyresnio amžiaus asmenimis, tačiau puikiai tinkantys skirtingoms kartoms.

Pagrindiniai partneriai

Sužinok daugiau apie programą

Daugiau apie Senjoro