Media4Change – tarptautinis judėjimas už aukščiausius standartus žurnalistikoje
„Media4Change“ judėjimas į viešąjį diskursą iškelia lig šiol dažnai ignoruotas temas, stiprina tiriamąją žurnalistiką ir įkvepia aukščiausiems standartams.
Programa tiki, kad NVO, žiniasklaidos ir žmogaus teisių ekspertų ir visuomenės grupių atstovų bendradarbiavimas yra raktas į geresnę pažeidžiamų grupių reprezentaciją. Tai ne kartą įrodė judėjimo narių parengti bei socialinius pokyčius akumuliavę ir matomumo rekordus mušę tiriamosios žurnalistikos darbai.
Šios programos atstovai aktyviai dalyvauja naujausias tendencijas žurnalistikos inovacijų, tiriamosios žurnalistikos srityse aptariančiuose renginiuose bei siekia, kad naujai įgytos žinios pasiektų reikiamus medijų sprendimų priėmėjus, judėjimo narius, ir taptų įkvėpimo šaltiniu šiais žurnalistikos transformacijos laikais.
Komanda
Pagrindinės veiklos
ŽINIASKLAIDOS STEBĖSENA
„Media4Change“ judėjimo analitikai stebi kaip Lietuvos žiniasklaidos priemonės vaizduoja pažeidžiamas grupes, teikia apibendrinimus ir duoda grįžtamąjį ryšį kviesdami diskusijai ir dialogui. Vienas iš tokios stebėsenos siekių – užtikrinti, kad žiniasklaidoje neliktų visuomenės nebyliųjų, neapykantos kurstymo atvejų, o joje eskaluojami mitai, neužkirstų kelio sėkmingai pažeidžiamiausių visuomenės grupių integracijai. Atsižvelgiant į stebėsenos rezultatus kartą metuose organizuoja etiškos žiniasklaidos apdovanojimus, mokymus redakcijoms.
TIRIAMOJI ŽURNALISTIKA IR INOVACIJOS
„Media4Change“ judėjimas dar 2014 metais organizavo pirmą Lietuvos tiriamosios žurnalistikos konkursą, kuris Lietuvos medijų sprendimų priėmėjus paskatino atitinkamą dėmesį skirti tiriamajai žurnalistikai ir įsteigti pirmą tiriamosios žurnalistikos skyrių. Kasmet siunčia atstovus į pagrindinius tiriamosios žurnalistikos naujausias tendencijas ir įrankius aptariančius renginius. Žurnalistus ir jas šviečiančias institucijas supažindina su naujausiais tiriamosios žurnalistikos įrankiais ir formuoja praktinius jų taikymo įgūdžius.
ATEITIES ŽINIASKLAIDOS KŪRĖJŲ UGDYMAS
Jau 2009 metais startavusi kaip pirmoji sistemingai į jaunųjų žurnalistų ugdymą žiūrinti programa, šiandien jau yra išugdžiusi arti tūkstančio jaunų žiniasklaidos kūrėjų, kurie yra didžiausių žiniasklaidos priemonių žurnalistai, neabejingi žurnalisto etikai ir žmogaus teisių klausimams. Į programos įgyvendinimą įtraukiami dešimtys Lietuvos ir pasaulinio mąsto žmogaus teisių, žiniasklaidos ekspertų. Apie 8 mėnesius trunkantis ugdymas užtikrina, kad teorinės žinios būtų perkeltos į praktiką. Programą vainikuoja žurnalistikos darbų publikavimas didžiausiose žiniasklaidos priemonėse.
MEDIJŲ RAŠTINGUMAS
Pastaruosius metus programa didelį dėmesį skyrė visuomenės nuomonės formuotojų medijų ir informacinio raštingumo ugdymui ir jų ugdymo metodikų kūrimui, inicijavo žurnalistus iš visos Europos sutraukusių ir naujų migracijos vaizdavimo būdų ieškoti įkvėpusius renginius. „Media4Change“ yra sukūrusi ir nuolat papildo inovatyvias medijų ir informacinio raštingumo metodologijas skirtas jauniesiems žurnalistams bei bendraamšių švietėjams, jas paskleidžia plačiam naudojimui ir sudaro sąlygas jų tvarumui.
Paslaugos
Teikia žiniasklaidos tyrimų, mokymų ir renginių organizavimo, lektoriaus paslaugas, o visai netrukus – ir nuotolinių mokymų kursų paslaugos tiriantiesiems žurnalistams ir medijų ir informacinio raštingumo multiplikatoriams: jaunimo darbuotojams, jaunimo lyderiams, žurnalistų ugdymo institucijoms, lektoriams. Mokymų vadovo, lektoriaus temos: efektyvi komunikacija su žiniasklaida ir krizės valdymas, etiškas visuomenės grupių vaizdavimas (ypatingą dėmesį skirianti psichikos sveikatai, nepilnamečių apsaugai, romų vaizdavimui), medijų ir informacinis raštingumas. Plačiąjai visuomenei – elektroninis pėdsakas medijose, privatumas.