„Myliu Panda“ minėjo Tarptautinę dieną prieš fašizmą ir antisemitizmą


Šiemet Tarptautinę dieną prieš fašizmą ir antisemitizmą taiki ir mylinti Nacionalinio socialinės integracijos instituto Panda paminėjo ypač turiningai – surengė virtualią „Panda prieš heiterius“ kampaniją ir į Lietuvos žydų bendruomenės centrą pakvietė Gyvąją biblioteką.

Skaitydami Gyvosios bibliotekos knygas, vilniečiai turėjo galimybę geriau susipažinti ir suprasti žmones, priskiriamus labiausiai stereotipizuojamoms mūsų visuomenės grupėms. O viena knyga kartu su Lietuvos žydų bendruomenės centru ir „Beigelių krautuvėle“ suorganizuotame renginyje buvo išskirtinė – apie savo patirtį pasakojo vietos rabinas.

Panda pro letenos nagus nepraleido ir augančios šiuolaikinių medijų svarbos – į virtualią erdvę nutaikė savo kampaniją „Panda prieš heiterius“. Jos tikslas – kurti žmogaus teises ginantį ir antisemitinei kalbai besipriešinantį kalbėjimą socialiniuose tinkluose. Jaunimas aktyviai įsitraukė į kampaniją prieš neapykantos kalbą.

„Šią dieną noriu drąsiai ištarti ir visą savo gyvenimą kartoti elementarias dvi raides, iš kurių susideda žodis NE, adresuotas antisemitizmui ir visam jo būriui, išreiškiančias mano ir, tikiuosi, Jūsų veto neapykantos kalboms. Ne tik šiandien, rytoj ar lapkričio 9, o visada. Vi-sa-da“, – socialinio tinklo įraše pareiškė virtualios kampanijos dalyvė moksleivė Dorota Sokolovska, savo pranešimą paženklinusi #nohatespeech ir #takeamint žymėmis.

Neapykantos kalbą atpažinti skatinusių žinučių autoriai buvo apdovanoti „Myliu Panda“ dovanomis. Pandos skleidžiama žinia apie šią tarptautinę dieną ir No Hate Speech Movement dovanos pasiekė ir vilniečius, laiku ir vietoje atsidūrusius pagrindinėse sostinės gatvėse.

Šiomis inicitayvomis No Hate Speech atstovė Lietuvoje „Myliu Panda“ prisijungė prie visoje Europoje organizuotų renginių Tarptautinei dienai prieš fašizmą ir antisemitizmą paminėti tinklo.

gb-9-november

Komentarai