Ūkio viceministras: socialinis verslas yra fantastiškas ekonomikos skatinimo įrankis

Mūsų organizuojamą Socialinio verslo forumą užplūdo rekordinis dalyvių skaičius. Per tris metus stipriai išaugęs renginys šiandien jau nepalieka abejonių – Lietuvoje pamažu įsižiebia judėjimas, kuris turi naują požiūrį į socialinių problemų sprendimą. Kaip teigė forumo dalyvius pasveikinęs Ūkio viceministras Gediminas Onaitis, socialinis verslas yra fantastiškas ekonomikos skatinimo įrankis, kuris suteikia nevaržomą galimybę įgyvendinti idėjas. Apie tokio verslo teikiamas galimybes ir pozityvias permainas Socialinio verslo forume bus diskutuojama balandžio 13-14 dienomis.

Su forumo dalyviais patirtimi dalinasi Europinio lygmens  ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Estijos, Norvegijos, Danijos, Austrijos. Naudingą informaciją ir pavyzdžius praplės Lietuvos atstovai iš Ūkio ministerijos, Nacionalinio socialinės integracijos instituto.

ministrasŪkio viceministras G. Onaitis forume pabrėžė, kas labai svarbu, kad nauja socialinio verslo koncepcija ir žinios apie ją pasiekų suinteresuotas grupes, būtų sukurti įrankiai skirti socialiniams verslams. „Socialinis verslas yra dar labai nauja koncepcija Lietuvoje, kuri palaipsniui įsitvirtina, siūlydama į verslą pažvelgti alternatyviai – siekiant ne finansinės grąžos, bet greičiau socialinio poveikio“, – teigė jis.

Britų Tarybos direktorius pasidžiaugė augančia socialinio verslo svarba, LR Ūkio ministerijos aktyviu įsitraukimu. Direktorius teigė, kad palaipsniui atsiranda naujos galimybės socialiniam verslui kurti: pirmieji ekspertinės paramos mechanizmai, kurių skaičius ateityje tik augs ir Britų Taryba įsipareigoja skirti tam daug dėmesio.

Tuo tarpu Claire Lawrence, Jungtinės Karalystės ambasadorė, pabrėžė, kadIMG_4526 Didžiojoje Britanijoje socialinis verslas nėra naujiena. Akivaizdu yra tai, kad tokio pobūdžio veiklą vykdančių organizacijų skaičius sparčiai auga. Netgi vienas populiarių Didžiosios Britanijos virtuvės šefų, Jamie Oliver, yra įkūręs savo socialinį verslą. Susidomėjusių dalyvių skaičius, aktualumas, galimybės dalintis patirtimi, gilinti žinias Lietuvos rinkoje džiugino ambasadorę ir tikisi kitais metais matyti pozityvią kaitą.
Britų Tarybos direktorius A. Vasiliauskas tikisi, kad šis forumas bus pradžia glaudesniam, labiau koordinuotam socialinio verslo judėjimui kurtis, kuomet organizacijos susivienytų ir tai padėtų užtikrinti efektyvesnį bendradarbiavimą nacionaliniu lygmeniu, dirbant su valstybinėmis institucijomis.

Screen Shot 2016-04-13 at 17.54.39Tokiai Britų tarybos pozicijai antrina ir forumo partneris Nacionalinio socialinės integracijos institutas. Anot šios organizacijos programos „NVO Avilys“ vadovo Arūno Survilos, šis periodinis renginys leidžia susitikti skirtingoms suinteresuotoms pusėms ir vieni kitus paskatinti teigiamiems pokyčiams. „Per pastaruosius metus Lietuvoje buvo patvirtintas Socialinio verslo skatinimo veiksmų planas, tačiau tiek pat svarbu yra tai, kaip vizijos ir dokumentai atsispindi praktiniame įgyvendinime, o šis renginys ir yra viena tų retų progų pasidžiaugti tuo, kas buvo atlikta, ir pasirengti ateities iššūkiams”, – sakė Arūnas Survila.

Renginį organizuoja Britų Taryba, LR Ūkio ministerija, Zmogui.lt programa NVO Avilys, Gerinorai.lt
Partneriai: Jungtinės Karalystės Ambasada, Asociacija Investors’ forum

Dalijamės renginio programa.

Apie forumą ir socialinį verslą galima paklausyti „Žinių radijuje”.

Daugiau informacijos apie renginį rasite forumo tinklapyje www.socialinisverslas.lt

 

Untitled1

Komentarai