Darbe su jaunimu naujos priemonės ir galimybės

Nacionalinis socialinės integracijos institutas prisidede prie Lietuvos ir Danijos partnerystės projekto, kurio metu bus kompleksiškai tobulinamos, aprašomos ir kuriamos naujos paslaugos jauniems žmonėms. „Darbas su jaunimu identifikuojamas kaip papildoma veikla, kuri nėra privaloma  savivaldybėms Lietuvoje. Tai susiję su nepakankamu teisiniu reguliavimu”, – teigė projektą kordinuojančio Vilniaus atviro jaunimo centro ,,Mes“ direktorė Asta Bieliauskaitė. Iki šiol darbas su jaunimu buvo vykdomas atsižvelgiant į skirtingus standartus, kurie yra rekomendacinio pobūdžio ir Lietuvoje nėra plačiai pripažinti, aiškiai aprašyti, suvokiami savivaldybės politikos lygmenyje.

 

„Darbo su jaunimu plėtra Lietuvoje ir Danijoje“ – tokio pavadinimo projekto metu bus ne tik keičiama susiklosčiusi situacija, apibrėžiami teikiamų paslaugų standartai, bet ir kuriamos mobilaus darbo su jaunimu paslaugos, užtikrinamas tęstinis  tarptautinis bendradarbiavimas tarp jaunų žmonių pameistrystės programose.

Šios ir kitos naujovės jaunus žmones pasieks  perėmus ir plėtojant partnerių sukurtas inovacijas darbo su jaunimu srityje. Planuojama jas aprašyti ir taip integruoti į partnerių savivaldybių biudžetus. „Labai svarbu užtikrinti paslaugų  įvairovę, nes jaunų žmonių poreikiai nuolat keičiasi. Būtina laiku į tai reaguoti. Projekto metu kuriamos paslaugos bus skirtingo pobūdžio, tačiau visos nukreiptos į jauno žmogaus tobulėjimą“, – teigia vienas iš projekto sumanytojų Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Jonas Laniauskas.

Numatyti darb_DSC8451 (1)o su jaunimu gatvėje, pameistrystės ir mobilaus darbo paslaugų aprašymai be jau minėtų naudos ir standartų apibrėžimų pateiks ir išsamius veiklų, gavėjų ir teikėjų aprašymus. Anot projekto sumanytojų, tai leis pasitelkti sukurtų ir kuriamų inovacijų potencialą, didinti vietos savivaldos politikų pasitikėjimą darbo su jaunimu sritimi. Tikimasi, kad tai užtikrins ir šių paslaugų finansavimą vietos savivaldos lygmenyje.

Projektą įgyvendinusios organizacijos jau dabar pastebi aukštą partnerių iš Danijos motyvaciją prisidėti prie naujų  paslaugų kūrimo. Anot A. Bieliauskaitės, Olborgo miestui labai svarbu prisidėti prie mobilaus darbo su jaunimu.  Juos taip pat domina tęstinis tarptautinis bendradarbiavimas tarp jaunų žmonių pameistrystės programose.

 

Visus projekto „Darbo su jaunimu plėtra Lietuvoje ir Danijoje“   sumanymus paverčiant realybe jaunimo centrui ,,Mes“ talkina partneriai:

  • Jaunimo mokykla (Danija);
  • Nacionalinis socialinės integracijos institutas;
  • Vilniaus Antakalnio atviras jaunimo centras;
  • J. Matulaičio socialinis centras.

Projektas „Darerasmus+logo_micbo su jaunimu plėtra Lietuvoje ir Danijoje“  finansuojamas iš Europos Sąjungos programos ,,ERASMUS+“ lėšų. Jis pradėtas įgyvendinti šių metų pradžioje ir truks du metus.

 

Daugiau informacijos apie projektą rasite projekto paskyroje Facebook socialiniame tinkle.

 

 

Komentarai