Kaune startuosiantis „Socialinis taksi“ įgyvendins JTO principus

IMG-7821-43461-s470x313Gruodžio 23 dieną Kauno gatvėjimis pradės riedėti pirmasis mieste „Socialinio taksi“ automobilis, skirtas žmonių su negalia mobilumui gerinti. Specialiai judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytas automobilis bei asistentai padės nuvykti iš vieno taško į kitą oriai bei savarankiškai.

 

Anot Nacionalinio socialinės integracijos instituto programų vadovo Arūno Survilos, ne pirmus metus projekto sukaupta patirtis rodo, kad paslauga suteikia nepriklausomybės jausmą ir vežimėlio pagalba judantys žmonės aktyviau dalyvauja visuomenės gyvenime. Projektų vadovas neslepia, jog mintis atvežti „Socialinį taksi“ į Kauną gyvavo jau seniai ir idėjai įgyvendinti reikėjo tvirto palaikymo tiek iš neįgaliųjų bendruomenės, tiek iš projekto partnerių.

 

Bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybe ir Vytauto Didžiojo universitetu „Socialinis taksi“ startuos jau šį antradienį, po Kauno miesto savivaldybėje rengiamos atidaromosios spaudos konferencijos. „Būtent šiuo projektu Lietuva įgyvendina Jungtinių tautų neįgaliųjų teisės konvencijos vieną pagrindinių principų – prieinamumo principą”, – projekto galimybėmis džiaugiasi Vytauto Didžiojo Universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas Jonas Ruškus. Anot jo, „Socialinis taksi“ – didelis žingsnis, padedant judėjimo negalią turintiems žmonėms pasiekti visuomeninius objektus, švietimo, aukštojo mokslo įstaigas ir tokiu būdu užtikrinantis, kad jų teisės būtų lygios kaip tų, kurie negalios neturi.

 

Nuo 2012 metų Lietuvoje veikiantis projektas jau turi 4 automobilius ir savo paslaugomis džiugina Klaipėdos bei Vilniaus gyventojus. Praėjusią savaitę „Socialinio taksi“ automobilis pradėjo riedėti ir Daugpilyje. Iki ateinančių metų, „Socialinio taksi“ paslaugomis galės naudotis ne tik Kauno, bet ir Zarasų judėjimo negalią turintys gyventojai.

 

„Socialinį taksi“ – tai Nacionalinio socialinės integracijos instituto inicijuojama ir įgyvendinama programa. Jos tikslas – nevaržomas žmonių su negalia mobilumas dirbant, mokantis, bendraujant ir įsitraukiant į aktyvų socialinį ir kultūrinį gyvenimą.

 

 

Komentarai