Nacionalinis socialinės integracijos institutas ir VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Lapkričio 12 d., trečiadienį, VDU rektorato posėdžio metu universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Socialinių mokslų kolegija ir Nacionaliniu socialinės integracijos institutu.

DSC_0559„VDU ir Socialinių mokslų kolegija turi labai panašius vertybinius principus. Universiteto filosofija atitinka tai, ko siekiame ir mes, ugdydami profesinius bakalaurus: socialinės atsakomybės, kūrybiškumo, verslumo. Manau, kad bendradarbiavimo galimybių atsiras vis daugiau“, – pažymėjo Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė. Viešnia atkreipė dėmesį, jog kolegijos absolventai galės tęsti studijas VDU magistrantūroje, kadangi abi institucijos siūlo panašaus pobūdžio programas.

Tarp svarbiausių sutarties tikslų – partnerystė rengiant studijų programas, palankių sąlygų užtikrinimas kolegijos absolventų studijoms VDU, mokslinė veikla, virtualios studijų ir mokslo erdvės kūrimas, abiejų institucijų dalinimasis mokslo centrų, laboratorijų paslaugomis ir t. t.

Posėdyje taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su Nacionaliniu socialinės integracijos institutu (NSII). Pasirašymu buvo įtvirtinta partnerystė socialinių inovacijų srityje, rengiant socialinius projektus, mokslinius tyrimus, plėtojant studijas.

„Norime labai padėkoti VDU už socialiai atsakingą poziciją ir elgseną. Jau ne pirmus metus bendradarbiaujame su lektoriais, studentais, kurie dalyvauja įvairiose mūsų programose“, – sakė NSII direktorė Neringa Jurčiukonytė, pasidžiaugusi, kad sutartimi formaliai įprasmintas jau anksčiau pradėtas bendradarbiavimas.

Institutas kartu su VDU įgyvendina socialinį projektą „Socialinis taksi“, kurio tikslas – vežimėliais judančius universiteto studentus ir svečius nuvežti į norimas vietas Kauno mieste. Tarp kitų susitarimų – bendradarbiavimas žurnalistų ugdymo srityje, sudarant sąlygas NSII ekspertams universitete skaityti paskaitas apie etišką pažeidžiamų grupių vaizdavimą, o VDU studentams – atlikti praktiką instituto informaciniame centre žurnalistams.

Komentarai