Futbolo bibliotekoje – stereotipus laužantys pokalbiai su žalgiriečiais

Pirmadienio vakarą Gedimino prospekte įsikūrusioje kavinėje Coffee Inn Vilniaus „Žalgirio” futbolininkai atvyko išgerti kavos ir tuo pačiu perlaužti vieną kitą stereotipą. Vykdant misiją pagalbos leteną jiems ištiesė kampanijos „Myliu Panda” atstovė. Ji kvietė praeivius ir kavinės lankytojus pasikalbėti apie stereotipus „Futbolo bibliotekoje”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Stengiuosi kuo mažiau, tačiau, kažkiek vadovaujuosi ir stereotipais, matyt tai neišvengiama”, – prisipažino studentas Karolis, pasikalbėjęs su futbolininku Seržu Nyuiadzi.

„Tokie renginiai kažkiek padeda kovoti su stereotipais. Susipažįstame su žmonėmis, kurie yra už bendros masės – stereotipų”, – kalbėjo Karolis.

Žalgirio futbolininkas iš Togo, turintis Prancūzijos pilietybę S. Nyuiadzi sako, kad Lietuvoje su rasizmu susidurti neteko, išskyrus keletą nedidelių incidentų.

„Kartą ar du kažkas man šūktelėjo „ei, nigeri”, tačiau aš stengiuosi į tai nekreipti dėmesio”, – atviravo S. Nyuiadzi.

Pasak jo, tokie renginiai turėtų padėti išvengti panašių incidentų. „Kalbėtis, susitikti, stengtis vienam kitą geriau pažinti yra geriausias būdas su tuo kovoti”, – įsitikinęs S. Nyuiadzi.

„Jaunesni vilniečiai rečiau vadovaujasi stereotipais, nei vyresni”, – patirtimi dalijosi prie futbolininko prisėdęs Cedric Raffier, futbolo mokyklos „Vilnius social club” vadovas.

Jo teigimu, sportas gali būti ne tik gera terpė stereotipams egzistuoti, bet ir puikus įrankis juos laužyti.

„Kai esi komandoje, tau galioja tos pačios taisyklės, kaip ir kitiems, taigi visi yra lygūs”, – aiškina C. Raffier.

Vadinamojoje „Gyvojoje bibliotekoje” pabendrauti buvo galima ne tik su futbolininkais, bet ir kitais įvairių stereotipų atakuojamais žmonėmis.

„Žmogaus su judėjimo negalia nereikia gailėtis. Aš ne tas žmogus, kuris verkia, prašo pagalbos. Man padėti reikia tik įveikiant laiptus, bet nežiūrėkit į mane kreivai, aš irgi galiu padaryti kažką gero”, – kalbėjo Inga. Ji tvirtino tokios pagalbos, kurios jai reikia, dažniau sulaukianti iš užsieniečių, nei iš vilniečių.

Tai buvo vienas iš „Fare Network“ (Football Against Racism in Europe Network – Futbolo prieš rasizmą Europoje tinklas) organizuojamos „Football People“ veiksmo savaitės renginių.

Bernardas Šaknys

Komentarai